Pchły w porównaniu z kleszczami wydają się być mniej groźne. Jednak nie można zapominać o tym, że ugryzienie pchły również może być niebezpieczne, a przede wszystkim bardzo nieprzyjemne. Dzieje się tak dlatego, że pchła powoduje występowanie u zwierząt niewielkich zranień, a jednocześnie jest bardzo swędząca. Wobec tego zwierzę ugryzione przez pchłę bardzo się męczy i nie potrafi zazwyczaj samo sobie pomóc.

Oczywiście próbuje lizać miejsce ugryzienia, co przynosi mu chwilową ulgę, jednak na dłuższą metę nie potrafi sobie radzić bez pomocy swojego właściciela. Dlatego pchły u psa powinny być od razu niszczone przy użyciu odpowiednich środków, a dzięki temu pies będzie mógł się uspokajać i wracać do swoich codziennych zajęć.

Popularnym rodzajem pchły jest także pchła kocia (http://www.frontlinecombo.pl/Pages/Pchły.aspx). Taka pchła atakuje głównie koty ze względu na to, że koty bardzo dużo wędrują po świecie, są niewielkimi zwierzątkami i wchodzą pod różne przedmioty, a także skaczą po nich i chodzą po strychach. We wszystkich tych miejscach mogą wejść w kontakt z różnymi pchłami, z których najgroźniejsze wydają się być te pchły, które potrafią najmocniej ukąsić.

Problem z pchłami polega również na tym, że bardzo szybko potrafią się one przemieszczać i przenosić na inne zwierzęta, a także na ludzi, którzy bawią się ze zwierzętami. W oczywisty sposób dotyczy to przede wszystkim dzieci, które bardzo lubią bawić się z kotami w sposób nieograniczony i bardzo ufny. Dlatego można wykorzystywać różne preparaty przeciw pchłom, które mają je odstraszać.

Comments are closed.