Doradca laktacyjny, wszystko co powinieneś wiedzieć

Doradca laktacyjny PoznańKiedy rodzi się dziecko, nie zawsze wszystko idzie tak, jak powinno. Pierwsze dni są zagmatwane i stresujące, często charakteryzują się zmęczeniem po porodzie. Karmienie piersią również nie idzie dobrze. Musi się tego nauczyć zarówno mama, jak i dziecko. Tutaj pojawia się doradca laktacyjny, który jest prawdziwym sprzymierzeńcem. Osobą, która wspiera i pomaga mamie w tej przygodzie. Dzięki swojemu doświadczeniu potrafi przeprowadzić mamę i maleństwo przez trudny okres.

Doradca laktacyjny Poznań, czym się zajmuje?

Doradca laktacyjny to osoba, która wspiera młode mamy. Od początku przygody z karmieniem piersią zaczynając już od najwcześniejszych etapów, jeszcze w szpitalu, a nawet w okresie przedporodowym. Istnieją różne liczby wsparcia oparte na poziomie dogłębnej analizy i porad, których może udzielić profesjonalista. Często ci sami położnicy w szpitalu, w którym rodzi kobieta, mają podstawową wiedzę na ten temat. Zapewniają natychmiastową pomoc w zakresie karmienia piersią. Dzielą się oni wskazówkami dotyczącymi przebiegu okresu laktacyjnego.

Kiedy karmienie piersią jest utrudnione poprzez różne czynniki. Maluch ma trudności ze ssaniem, pierś ma „trudną” budowę anatomiczną – wtedy z pomocą przychodzą doradcy laktacyjni z Poradni laktacyjnej: Neomedica.pl/doradca-laktacyjny-Poznań

Doradca laktacyjny, kiedy powinien pomóc?

O konsultację dotyczącą karmienia piersią po porodzie można poprosić w szpitalu. Przy narodzinach dziecka, jednym z najważniejszych momentów dla młodej mamy, jest zbliżająca się pora karmienia. Porada doradcy laktacyjnego jest również proponowana matką, których dzieci urodziły się przed wcześnie. I która jest zmuszona do oddzielenia się od noworodka. Doradcy laktacyjni stanowią również ważne wsparcie dla matek bliźniąt lub dzieci urodzonych z rzadkimi chorobami, takimi jak rozszczep wargi i podniebienia. Doradztwo w tym zakresie pomaga zapobiegać pęknięciom, ale także rozpoznawać i zarządzać przepływem mleka oraz zrozumieć, jak utrzymać aktywną produkcję mleka.

  Alergia – czym się objawia?

Doradca laktacyjny pomaga nie tylko, gdy matka z dzieckiem przebywają w szpitalu. Również po jego opuszczeniu można liczyć na pomoc specjalisty. Z czasem mogą pojawiać się bowiem różne problemy wynikające, chociażby ze zmęczenia matki. Doradca laktacyjny Poznań to ważne wsparcie dla młodej matki. Dzięki niemu ten najważniejszy moment w życiu młodego człowieka przebiega spokojnie.