Jak wybrać idealny kostium kąpielowy

Dobór kostiumu kąpielowego powinien przede wszystkim brać pod uwagę wygląd sylwetki danej kobiety. Jest to o tyle ważne, że kostium, który doskonale prezentuje się na manekinie, modelce na zdjęciach czy w sklepach nie zawsze będzie tak samo dobrze wyglądał po założeniu. Jest to szczególny problem przy kupowaniu kostiumów za pośrednictwem sklepów internetowych.

Kostiumy, które znajdują się w katalogach i prezentowane są na modelkach bardzo często po założeniu mogą bezkształtnie wisieć, gdyż nie dopasują się właściwie do sylwetki. Wybierając kostium ważne jest, żeby unikać wizualnego zmniejszenia ciała. Innym problemem jest możliwość wizualnego powiększenia masy ciała poprzez zastosowanie niewłaściwych wzorów.
Wybierając strój kąpielowy bardzo ważne jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na krój, który powinien być w pełni dopasowany do sylwetki. Ponadto unikać należy takich kolorów, które mogą nadmiernie wyszczuplać, co jest niekorzystne u kobiet o szczupłej sylwetce lub nadmiernie pogrubiać, co znów jest problemem u kobiet mających bardziej obfite kształty.
Krój stroju powinien być w jak największym stopniu dopasowany do sylwetki ciała kobiety, ale równie ważne jest zwrócenie uwagi na kolory oraz wzory. Wzory pozwalają na uzyskanie pewnych efektów wizualnych, które pozwalają na uniknięcie wyostrzania pewnych mankamentów urody. Paski pozwalają na wysmuklenie sylwetki. Natomiast poziome wzory to dobre rozwiązanie przede wszystkim u osób wysokich, gdyż pozwalają na uzyskanie lepszych proporcji figury.

  Jakość naszego życia, a zmieniający się świat