Nospa max – dawkowanie

Zapewne każdy zna lek, którym jest nospa max. Często mówi się o nim w reklamach, dużo można przeczytać w internecie, a tym bardziej spotkać w aptece i w wielu sklepach. To popularny lek przeciwbólowy, który ma również działanie rozkurczające. To dlatego jest chętnie stosowany i wybierany przez wielu Polaków.

Trzeba koniecznie podkreślić, że choć no spa max jest bezpiecznym lekiem, to jednak nie powinno się go stosować zbyt często i w zbyt dużych dawkach. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej producenta, w ulotce, a także pod hasłem no spa mas ulotka. Wobec tego, jakie jest dawkowanie?

Dorośli mogą stosować 120-240 mg tego leku w ciągu doby. W przeliczeniu na kapsułki, dawkowanie to prezentuje się następująco: 2-3 tabletki na dobę. Jeżeli zaś chodzi o dzieci, to dawka jest zdecydowanie mniejsza. Dzieci mogą zażywać lek w dawce do 160 mg, czyli 1-2 tabletki na dobę. Należy koniecznie podkreślić, że no spa max jest przeznaczona DLA DZIECI POWYŻEJ 12 LAT i to jeżeli lekarz nie zabrania. Dziecko, zresztą tak jak i dorosły, może być uczulone na jakiś składnik znajdujący się w tym leku. Wobec tego trzeba mieć to na uwadze.

Znając sposób dawkowania leku, można już przejść do zastosowania. Oczywiście warto jeszcze sprawdzić, kiedy nie należy stosować tego produktu, jakie są przeciwwskazania i komu może ewentualnie zaszkodzić. To bardzo ważne szczegóły, z którymi trzeba się zapoznać. .

  Płytki wielkoformatowe - wielka rewolucja na każdej podłodze