Panele winylowe na ścianę – przeczytaj zanim podejmiesz decyzję

Panele lvt na ścianęPrzed Tobą remont i najważniejsza decyzja, która może sprawić, że będziesz czuł się w swoim domu komfortowo. Czy ściany tradycyjnie pomalować farbą czy może pokryć panelami? Zadając sobie to pytanie warto rozważyć wszystkie za i przeciw, zarówno dla jednego jak i drugiego rozwiązania. W poniższym artykule poruszymy temat drugi, panele winylowe czy warto w nie inwestować?

Płytki winylowe na ścianę – poznaj zalety produktu

Płytki winylowe maja wszechstronne zastosowanie. Najczęściej można spotkać je w przypadku pokrywania podłóg. Laminat sprawdza się idealnie tam, gdzie powierzchnia jest często użytkowana. A jak jest w przypadku ścian? Oto kilka zalet, jakimi panele lvt na ścianę mogą się pochwalić:

  • Przede wszystkim są proste i intuicyjne w instalacji;
  • Ich montaż jest czysty a to oznacza, że nie potrzebujesz kleju. Często mamy bowiem do wyboru panele samoprzylepne na ścianę;
  • Wybór paneli winylowych ściennych, wbrew pozorom są niezwykle oszczędną wersją. Nie wymagają bowiem dodatkowych akcesoriów. A montaż można zrobić samemu;
  • Charakteryzują się estetycznym wyglądem i dotykiem imitującym prawdziwe materiały takie jak drewno, kamień naturalny czy beton;

Panele lvt na ścianę – poradnik dla samodzielnego montowania

Panele winylowe ścienne podobnie jak te na podłogę winylową należy układać od lewej do prawej. Deski należy układać prostopadle do źródła światła (wyjątek: w przypadku układania na starej drewnianej podłodze z desek układanie jest zasadniczo ukośne w stosunku do układania starej podłogi). Przed instalacją płytek winylowych na ścianę, podłoże musi być suche, płaskie i zwarte. Jednocześnie, jeśli ściany nie są równe, należy je uprzednio wyrównać i wysuszyć.

 

Oprócz użytkowania, trwałość ściany, gdzie znajdują się panele winylowe ścienne, zależy w dużej mierze zależy od czystości i pielęgnacji. Dlatego zaleca się stosowanie odpowiednich produktów i przestrzeganie instrukcji producenta. Nie używaj agresywnych produktów i/lub rozpuszczalników lub produktów zawierających glicerynę.

  Jak wyczyścić komputer Windows 7? Oto kilka wskazówek!

Podobnie jak w przypadku podłóg, panele winylowe ścienne można myć zwilżoną ściereczką. Codziennie natomiast możesz przetrzeć je na sucho.

Bibliografia: