Płytki w całym domu, czy to możliwe?

Przeważnie płytki w domu kojarzą nam się z kuchnią i łazienką. Tam jest ich naprawdę sporo. Jednak coraz popularniejsze stają się płytki podłogowe które wykładane są w całym domu. Może wydawać się, że będzie od nich zimno, jednak są bardzo dobrym rozwiązaniem przy ogrzewaniu podłogowym, wtedy też płytki które się nagrzeją mogą dawać, naprawdę dużo ciepła. Jednak nawet bez takiego ogrzewania nie ma co zniechęcać się do płytek podłogowych.

Istnieje wiele rodzajów płytek, nie tylko podłogowych, ale również ściennych czy elewacyjnych. Jeśli marzą nam się płytki drewnopodobne, również znajdziemy je w ofercie. Miejscem, gdzie możemy dostać naprawdę duży wybór, jest strona internetowa: .Znajdziemy tam duży wybór płytek wszelkiego rodzaju, zarówno tych kuchennych, łazienkowych, podłogowych, drewnopodobnych czy wszelkich innych.

Płytki kuchenne pozwalają chronić ściany przed zabrudzeniami o które w kuchni nie trudno. Wiadomo, że łatwiej wyczyścić zabrudzone płytki niż zabrudzone ściany, mimo, że istnieją już farby plamoodporne, to jednak płytki w kuchni mogą być istotnym elementem wystroju. Można tworzyć z nich mozaiki, można tworzyć wzory, których farbą nie udało by się uzyskać, albo uzyskanie ich byłoby bardzo trudne.

Płytki łazienkowe natomiast, mają chronić ścianę przed wodą i co za tym idzie, przed wilgocią. Mogą zapobiegać tworzeniu się grzybów i pleśni, oczywiście jeśli odpowiednio o nie dbamy. Dodatkowym ich atutem jest to, że możemy dobierać ich wielkość, w zależności od naszego gustu. Czy większe, czy mniejsze wszystkie one mogą stworzyć piękną całość.

Pewną nowością, są też płytki drewnopodobne. Utrzymanie drewna i zapobieganie jego niszczeniu może być mocno utrudnione w pewnych warunkach. Na przykład w kuchni czy łazience. Jeśli ktoś jednak lubi wygląd drewna, może zdecydować się właśnie na płytki drewnopodobne. Zapewniają one ochronę ścian, są łatwe w czyszczeniu, a dodatkowo nadają pomieszczeniu ładny, nowoczesny wygląd.

  Dobieranie ciuchów do figury

Warto zatem zastanowić się nad płytkami nie tylko w kuchni czy łazience, warto jednak przy tym pamiętać, że nie wszystkie meble pasują do płytek i nie wszystkie elementy wystroju. Trzeba zatem zaplanować całość wystroju, tak aby płytki które zamierzamy położyć, dobrze komponowały się z całą resztą. Dlatego też nie warto bać się płytek, gdyż dają one duże większe możliwości, bo oprócz koloru, możemy wybierać wielkość, wzory, możemy lepiej zadbać o czystość, wszystko to sprawia, że łatwiej nam stworzyć wyjątkową przestrzeń, opartą nie tylko na kolorze, ale również na wielu innych aspektach, jeśli marzy nam się coś w zupełnie innym stylu, niż to co często spotykamy, płytki pomogą nam ten efekt osiągnąć. Dlatego też, warto eksperymentować i stworzyć takie wnętrze, które będzie zachwycało, dzięki płytkom można nam się to udać.