Projekt kuchni w stylu glamour

Styl glamour w aranżacji wnętrz kojarzy się z elegancją i przepychem. Jedni uważają go za wyraz kiczu, inni zaś uwielbiają i chętnie decydują się na jego wprowadzenie do swojego mieszkania. Odpowiednio dobrana kolorystyka, wysokiej jakości materiały wykończeniowe, dekoracyjne meble i stylowe dodatki – projekt kuchni glamour stworzony z dobrze skomponowanych elementów zapewni elegancki efekt końcowy.

Aranżacje kuchni w stylu glamour często wykorzystują gładkie błyszczące powierzchnie. Szafki z frontami na wysoki połysk mogą więc okazać się dobrym rozwiązaniem. Ciekawym pomysłem są też płytki ścienne do kuchni w kolorze czarnym, które mogą stać się kontrastem dla jasnych mebli i odpowiednim tłem dla dodatków w kolorze srebra. Inne rozwiązanie zapewniające odpowiedni efekt to mozaika w kuchni – szklane elementy odbijające światło idealnie wpisywać się będą w aranżację glamour.

Nie mniej istotnym elementem aranżacji jest odpowiednie oświetlenie kuchni. Źródła światła z całą pewnością powinny być umieszczone nad blatami kuchennymi, aby zapewnić pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo podczas przygotowywania posiłków. Górne oświetlenie z kolei doskonale sprawdzi się jako element dekoracyjny. Ozdobny szklany żyrandol doskonale pasuje do wnętrz glamour i świetnie podkreśla ich elegancki charakter.

Planując aranżację kuchni w stylu glamour pamiętajmy o wybieraniu poszczególnych elementów wyposażenia w taki sposób, aby tworzyły one spójną i elegancką całość. Jeśli szukasz wysokiej jakości produktów i pomysłowych inspiracji, zajrzyj na

  Jak wyczyścić kominek ze smoły - 5 sposobów na skuteczne usuwanie smoły