USG bioderek w Poznaniu – badanie obowiązkowe!

Rodzice troszczą się o zdrowie maluszka z taką samą zawziętością, jak o karmienie, przewijanie czy zaspokajanie potrzeb bliskości. Niezwykle ważna jest opieka zdrowotna, a przy tym konieczna profilaktyka od pierwszych dni życia. Bardzo istotnym badaniem jest USG bioderek niemowląt w Poznaniu.

Badanie maluszka – USG bioderek w Poznaniu

W centrum medycznym neoMedica można wykonać praktycznie każde badanie. Specjalistyczny sprzęt diagnostyczny sprawdza się wyśmienicie. Dlatego też bez problemu można wykonać badanie USG bioderek niemowląt w Poznaniu jest bardzo prostym badaniem, które wykonuje się głowicą USG. Głowica, poprzez ultradźwięki, może wykryć wszelki nieprawidłowości w budowie stawów biodrowych najmniejszych dzieci. Jedną z wielu wad, jakie mogą zostać wykryte, jest dysplazja stawów biodrowych.

Jeżeli te wszystkie nieprawidłowości w rozwoju nie zostaną w odpowiednim czasie rozpoznane, w przyszłości mogą zaowocować poważnymi chorobami, np.: wadą postawy, wadą chodu, a co za tym idzie – mogą przeszkadzać w normalnym życiu człowieka.

USG bioderek niemowląt w Poznaniu

USG jest badaniem bardzo bezpiecznym, dlatego nie trzeba się go bać. Należy jednak zastosować się do zaleceń i zrobić minimum dwa badania, jedno około 6 tygodnia życia maluszka, drugie natomiast około 3 miesiąca. Warto przeczytać artykuł dostępny tutaj:

  Dobieranie ciuchów do figury